Podczas uroczystego wydarzenia, które miało miejsce w Teatrze Syrena, kilka instytucji z Warszawy zostało uhonorowanych certyfikatami „Miejsce Przyjazne Seniorom”. Wśród laureatów znalazły się Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Mokotów oraz Fundacja Senior w Koronie. Kapituła konkursu rozdała łącznie 41 wyróżnień.
W głównym założeniu konkursu leży promocja i docenienie miejsc w stolicy, które nie tylko tworzą atmosferę życzliwości dla osób starszych, ale także zwracają uwagę na ich potrzeby i oczekiwania. Wybrane miejsca dostosowują swoją infrastrukturę oraz oferują usługi i zniżki skierowane do seniorów.
Certyfikaty zostały przyznane w czterech kategoriach: kultura, edukacja i oświata, sport i rekreacja oraz zdrowie i pomoc społeczna. W sumie 29 instytucji otrzymało certyfikaty, a dodatkowo 12 indywidualności zostało docenionych za działalność na rzecz starszych mieszkańców Warszawy.
W kategorii „Kultura” 17 instytucji zostało wyróżnionych, w tym cztery filie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy (nr 71, nr 28, nr 30 i nr VI) oraz Biblioteki Publiczne im. Jana Pawła II, Zygmunta Jana Rumla i Janiny Englert. W dziedzinie sportu i rekreacji doceniony został Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzielnicy Mokotów. W kategorii edukacja i oświata wyróżnienia otrzymały między innymi Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Bemowo oraz „Oddział ,,Książka na telefon” Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście. W kategorii zdrowie i pomoc społeczna certyfikaty zdobyły m.in. Dział Wsparcia Społecznego Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście oraz Fundacja Senior w Koronie.
Wyróżnienia indywidualne związane z działalnością na rzecz osób starszych otrzymali m.in. Adam Kiełbus, Artur Gronzio, Izabela Zwierz, Marcin Pestka, Jakub Gręziak, Krzysztof Rosiński, Piotr Kobierski, Renata Głowacka, Leszek Korneluk, Aleksandra Czarna-El Baz, Ireneusz Wrześniewski i Agnieszka Kołaczek.
Konkurs „Miejsca Przyjazne Seniorom” jest zgodny z „Polityką senioralną m.st. Warszawy” przyjętą uchwałą Rady m.st. Warszawy. Dokument określa strategię działań na rzecz starszych mieszkańców miasta i zawiera rekomendacje dotyczące standardów realizowanych programów i projektów. Wszystkie miejsca wyróżnione w konkursie otrzymują certyfikat oraz specjalne oznaczenie informujące o wyróżnieniu. Konkurs jest organizowany cyklicznie, co roku.